فیلم اطلس

فیلم اطلس

Atlas
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 5.6
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم اطلس

فیلم اطلس Atlas یک فیلم آمریکایی محصول ۲۰۲۴ در ژانر علمی-تخیلی و دلهره‌آور به کارگردانی برد پیتون بر اساس فیلمنامه‌ای از آرون الی کولیت و لئو سرداریان با بازی جنیفر لوپز، سیمو لیو، استرلینگ کی براون و آبراهام پوپولا است.

فیلمبرداری اصلی در ۲۶ اوت ۲۰۲۲ در لس آنجلس و نیوزلند آغاز شد و در ۲۶ نوامبر به پایان رسید.

داستان:

اطلس شپرد، یک تحلیلگر با بی اعتمادی عمیق به هوش مصنوعی، به دنبال تروریست فراری هوش مصنوعی هارلان است که 28 سال پیش شورش هوش مصنوعی را رهبری کرد که قبل از فرار به فضا، 3 میلیون کشته بر جای گذاشت.

پس از دستگیری و بازجویی یکی از ماموران هارلن، اطلس متوجه می شود که هارلن به سیاره ای در کهکشان آندرومدا فرار کرده است و اصرار می کند که او ماموریت نظامی را برای یافتن و دستگیری او همراهی کند.

قبل از اینکه ماموریت بتواند از مدار پرتاب شود، کشتی حامل تکاوران نظامی مجهز به مکانیک مورد حمله پهپادهای هارلان قرار می گیرد. برای زنده ماندن، اطلس مجبور می شود خودش وارد یک مکانیک شود و در حالی که کشتی نابود می شود به سیاره می افتد.

اطلس علیرغم عدم اعتمادش به هوش مصنوعی که خود را اسمیت معرفی می کند، موفق می شود کنترل اولیه مکانیک را به دست آورد. اطلس به اسمیت دستور می دهد تا به نقطه سقوط برنامه ریزی شده برود، جایی که او بقیه محیط بان ها را مرده می یابد.

او با اکراه موافقت می کند که مستقیماً ذهن خود را با اسمیت ارتباط برقرار کند، و اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر مکانیک داشته باشد.

همانطور که آنها به سمت یک غلاف نجات حرکت می کنند، اطلس و اسمیت شروع به پیوند می کنند و او به او فاش می کند که مادرش کسی بود که هارلن را ایجاد کرد.

در ادامه…

فیلمنامه فیلم اطلس در ابتدا توسط لئو سرداریان نوشته شد و آرون الی کولیت بازنویسی آن را انجام داد. سیمو لیو، استرلینگ کی براون و آبراهام پوپولا در آگوست 2022 به بازیگران پیوستند.

در سپتامبر 2022، گزارش شد که لانا پاریلا به بازیگران پیوسته است.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم اطلس

دست اندرکاران فیلم اطلس

دیدگاه‌های فیلم اطلس