فیلم انتروپوید

فیلم انتروپوید

Anthropoid
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 7.2
محدوده سنی +17
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم انتروپوید

فیلم انتروپوید Anthropoid یا شبه انسان فیلمی تاریخی و مهیج به کارگردانی شان الیس و با بازی جیمی درنان و کیلین مورفی و محصول سال ۲۰۱۶ است.

این فیلم داستان عملیات انتروپوید را در جنگ جهانی دوم بازگو می‌کند؛ تلاشی که طی آن سربازان تبعیدی چکسلواکی در ۲۷ می ۱۹۴۲ برای ترور راینهارت هایدریش اقدام کردند.

در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶، انتروپوید در جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به نمایش درآمد. بلیکر استریت در ۱۲ اوت ۲۰۱۶، این فیلم را در آمریکا اکران خواهد کرد.

داستان:

راینهارت هایدریش (دِتلِـف بوته)، طراح اصلی راه حل نهایی، رهبر نیروهای نازی در چکسلواکی اشغال شده توسط آلمان هاست.

یوزف گابچیک (کیلین مورفی) و یان کوبیش (جیمی درنان) دو سرباز تبعیدی از ارتش چکسلواکی هستند که در دسامبر ۱۹۴۱ وارد وطن اشغالی خود می‌شوند.

در شهری محبوس و با امکانات و اطلاعاتی محدود، این دو باید راهی برای ترور هایدریش بیابند؛ عملیاتی که چهره اروپا را تغییر خواهد داد.

در ادامه…

در مارس ۲۰۱۵، جیمی درنان و کیلین مورفی به عنوان بازیگر و شان الیس به عنوان کارگردان و فیلم نامه‌نویس با همراهی آنتونی فرووین انتخاب شدند.

در می ۲۰۱۵، ال دی انترتینمنت فیلم را پوشش داد و انتخاب شارلوت لوبون را اعلام کرد.

فیلم برداری صحنه‌های انجام مأموریت انتروپوید در قلعه پراگ و پل کارل در پراگ انجام شد.

در ژوئیه ۲۰۱۵، اولین تصویر درنان و مورفی عرضه شد. در می ۲۰۱۶، بلیکر استریت توانست حقوق انتشار فیلم را در آمریکا به‌دست آورد. در ژوئن ۲۰۱۶، نخستین تریلر انتروپوید منتشر شد.

در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶، انتروپوید در جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به نمایش درآمد. قرار است در ۱۲ اوت ۲۰۱۶ این فیلم به اکران عمومی درآید.

فیلم انتروپوید پاسخ‌های متفاوتی از منتقدان دریافت کرد. گاردین به نقل از جوردن هافمن نوشت “انتروپوید بدترین فیلم هیجانی مربوط به دوران جنگ نیست ولی قطعاً جالب‌ترین هم نیست.

مدیر بخش نقد فیلم ورایتی، پیتر دی برگ حس کرد “جیمی درنان و کیلین مورفی رهبری مأموریتی را برای ترور یک مأمور بالارتبه نازی داشتند که تا بعد از انجام کار، هیچ هیجانی در آن نبود.

 

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم انتروپوید

دست اندرکاران فیلم انتروپوید

دیدگاه‌های فیلم انتروپوید