فیلم زنبوردار

فیلم زنبوردار

The Beekeeper
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 6.4
محدوده سنی +17
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم زنبوردار

فیلم زنبوردار The Beekeeper یک فیلم اکشن و دلهره‌آور آمریکایی محصول سال ۲۰۲۴ به کارگردانی دیوید آیر با بازی جیسون استاتهام، جرمی آیرونز، امی ریور لمپمن، بابی نادری و جاش هاچرسون است.

زنبوردار در ۱۲ ژانویهٔ ۲۰۲۴ توسط آمازون ام‌جی‌ام استودیوز در ایالات متحده منتشر شد. منتقدان نقدهای ضد و نقیضی به این فیلم دادند.

داستان:

آقای کلی یکی از عوامل سابق یک سازمان مخفی به نام «زنبورداران» است. پس از اینکه دوست و همسایه‌اش که گرفتار یک کلاهبرداری فیشینگ است خودکشی می‌کند، آقای کلی تصمیم می‌گیرد تا از شرکت مسئول انتقام بگیرد.

در ادامه…

فیلمبرداری اصلی در سپتامبر ۲۰۲۲ در بریتانیا آغاز شد. در اکتبر، استاتهام صحنه‌هایی را در تالار تیرینگهام در مکان تیرینگهام گرفت.

فیلمبرداری آن در دسامبر به پایان رسید.

مترو گلدوین مایر حقوق توزیع فیلم را در ایالات متحده و برخی مناطق بین‌المللی در اوت ۲۰۲۲ به دست آورد.

در فوریه ۲۰۲۳، اسکای موویز حقوق پخش در بریتانیا را به دست آورد.

این فیلم در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ در سینماهای معمولی و همچنین در دالبی سینما و آی‌مکس منتشر شد.

در ایالات متحده و کانادا، زنبوردار در کنار دختران بدجنس و کتاب کلارنس منتشر شد و پیش‌بینی می‌شد که در آخر هفته افتتاحیه از ۳٬۳۰۳ سینما ۱۷ تا ۱۹ میلیون دلار بفروشد.

فیلم زنبوردار در روز نخست ۶٫۷ میلیون دلار از جمله ۲٫۴ میلیون دلار از پیش‌نمایش‌های پنجشنبه شب به دست آورد. این فیلم به فروش ۱۶٫۶ میلیون دلاری رسید و پس از دختران بدجنس در جایگاه دوم قرار گرفت.

این فیلم در آخر هفته دوم ۸٫۵ میلیون دلار و در آخر هفته سوم ۶٫۷ میلیون دلار فروش داشت و در جایگاه دوم گیشه باقی ماند.

در وبسایت راتن تومیتوز، ٪۶۸ از ۷۸ بررسی منتقدین مثبت است و این فیلم میانگینِ امتیاز ۵٫۹/۱۰ را در اختیار دارد.

اجماع این وب‌سایت چنین می‌نویسد: «زنبوردار که با خوش‌رویی بی دردسر و با لذت پس‌رفتنی است ثابت می‌کند هنگامی صحبت از اجرای عدالت اکشن هیجانی می‌شود، استاتهام عذاب خود را از دست نداده‌است.»

این فیلم در متاکریتیک، که از میانگین وزنی استفاده می‌کند، بر اساس نظر ۲۸ منتقد امتیاز ۵۳ از ۱۰۰ را کسب کرده که نشان‌گر «نقدهای مختلط یا متوسط» است.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم زنبوردار

دست اندرکاران فیلم زنبوردار

دیدگاه‌های فیلم زنبوردار