انیمیشن آرزو

انیمیشن آرزو

Wish
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 5.7
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره انیمیشن آرزو

انیمیشن آرزو Wish یک فیلم پویانمایی موزیکال فانتزی آمریکایی محصول ۲۰۲۳ است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز ساخته شده‌است.

به عنوان شصت و دومین انیمیشن بلند تولید شده توسط استودیو، این فیلم توسط کریس باک و فاون ویراسانتورن (در اولین کارگردانی او) کارگردانی شده، و توسط پیتر دل وچو و خوان پابلو ریس تهیه‌کنندگی شده‌است.

نویسندگان آن جنیفر لی و آلیسون مور هستند. سبک هنری فیلم پویانمایی رایانه‌ای را با سل انیمیشن کلاسیک دیزنی ترکیب می‌کند.

در این فیلم آریانا دبوز، کریس پاین، آنجلیک کابرال و آلن تودیک به عنوان صداپیشه حضور دارند.

داستان فیلم بر روی دختری ۱۷ ساله به نام آشا تمرکز دارد که در «پادشاهی روزاس» یک تاریکی را احساس می‌کند که هیچ‌کسی از آن باخبر نیست و در لحظه نیاز آرزویی به ستاره‌ها می‌کند.

توسعه فیلم در سال ۲۰۱۸ آغاز شد اما پروژه تا ژانویه ۲۰۲۲ تا زمانی که مشخص شد لی در حال نوشتن یک فیلم اصلی برای انیمیشن دیزنی است، به‌طور عمومی فاش نشده بود.

در سپتامبر ۲۰۲۲، این پروژه به‌طور رسمی معرفی شد و عنوان آن در کنار صداپیشگان اصلی اعلام شد.

باک و ویراسانتورن که با لی در یخ‌زده (۲۰۱۳) به عنوان کارگردان و هنرمند داستان همکاری کرده بودند، در همان ماه به عنوان کارگردانها تأیید شدند و مور بعداً برای نوشتن فیلمنامه به لی ملحق شد.

انیمیشن آرزو از صدمین سالگرد دیزنی الهام گرفته شده‌است که موضوع اصلی اکثر فیلم‌های دیزنی را به هم پیوند می‌دهد: «آرزوها به واقعیت تبدیل می‌شوند».

جولیا مایکلز و بنجامین رایس برای نوشتن آهنگ‌های این فیلم استخدام شدند، در حالی که دیوید متزگر، ارکستراتور مکرر دیزنی، موسیقی متن را ساخته‌است.

آرزو برای اولین بار در تئاتر ال کاپیتان در هالیوود، لس آنجلس، در ۸ نوامبر ۲۰۲۳ به نمایش درآمد و در ۲۲ نوامبر در ایالات متحده اکران شد.

این فیلم نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد و بیش از ۲۳۹ میلیون دلار فروش داشته‌است.

خلاصه داستان:

در پادشاهی روزاس، واقع در نزدیکی شبه‌جزیره ایبریا، یک دختر ۱۷ ساله به نام آشا، نوعی تاریکی را در مورد حاکم پادشاهی، پادشاه مگنیفیکو احساس می‌کند که هیچ‌کس دیگری آنرا احساس نمی‌کند.

این در نهایت منجر به تلاش او برای درخواست پرشور از ستاره‌ها در لحظه نیاز می‌شود. به زودی یک ستاره واقعی از آسمان به نام «استار» به آرزوی آشا پاسخ می‌دهد.

پس از سقوط ستاره از آسمان، مشخص می‌شود که ستاره دارای قدرت جادویی برای برآوردن آرزوها نیز هست.

آشا و استار باید با هم بر شرارت‌هایی که در روزاس به وجود می‌آیند غلبه کنند و برای آینده‌ای بهتر بجنگند تا چیزی بهتر از آنچه در حال حاضر دارند داشته باشند و همه رؤیاها برای مردم روزاس محقق شوند

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران انیمیشن آرزو

دیدگاه‌های انیمیشن آرزو