فیلم فلش

فیلم فلش

The Flash
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 7.2
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم فلش

فیلم فلش The Flash یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول ۲۰۲۳ بر پایه شخصیتی به همین نام از شرکت دی‌سی کامیکس است.

این فیلم توسط برادران وارنر پیکچرز، دی‌سی فیلمز، دوبل دریم و دیسکو فکتوری تولید و توسط برادران وارنر پیکچرز توزیع شد.

فیلم «فلش» سیزدهمین فیلم دنیای توسعه‌یافته دی‌سی به‌شمار می‌رود.

این فیلم توسط اندی موسکیتی، بر اساس فیلمنامه‌ای از کریستینا هادسون، کارگردانی شده‌است و در آن ازرا میلر، در نقش بری آلن / فلش، در کنار ساشا کایه، مایکل شنون، ران لیوینگستون، ماریبل وردو، کرسی کلمونس، آنتیه تراوه و مایکل کیتون ایفای نقش می‌کنند.

در این فیلم، بری به گذشته سفر می‌کند تا جلوی مرگ مادرش را بگیرد و این کار عواقب ناخواسته‌ای را به‌دنبال دارد.

از اواخر دهه ۱۹۸۰ وارنر برنامه‌هایی برای ساخت فیلمی بر محور شخصیت فلش داشت و تا سال ۲۰۱۴ چندین پروژه در دست تولید قرار گرفت که هیچ‌کدام به سرانجام نرسید.

سپس این پروژه به عنوان بخشی از دنیای توسعه‌یافته دی‌سی دوباره معرفی شد و میلر به عنوان بازیگر اصلی فلش انتخاب شد و در فیلم‌های بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و لیگ عدالت ایفای نقش کرد.

کارگردانان متعددی، مانند ست گراهام اسمیت، ریک فاموییوا، و دو نفر به نام‌های جان فرانسیس دیلی و جاناتان گلداستاین، به این پروژه پیوستند اما هر کدام به دلیل اختلاف نظر با ایده‌های استودیو از پروژه جدا شدند.

موسکیتی و هادسون در ژوئیه ۲۰۱۹ به این پروژه پیوستند و مقدمات تولید در ژانویه ۲۰۲۰ آغاز شد.

داستان فیلم فلش از سری کمیک‌های مصور «فلش پوینت» الهام گرفته‌است و در آن چندین شخصیت معروف از کمیک‌های دی سی، از جمله دو بتمن از دو دنیای مختلف که به ترتیب افلک و کیتون در آن ایفای نقش می‌کنند، حضور دارند و لازم است ذکر شود که اکثریت قریب به اتفاق هواداران، سکانس‌های افلک را بهترین بخش فیلم پیش‌بینی کرده‌اند.

فیلمبرداری از آوریل تا اکتبر ۲۰۲۱ در استودیوی برادران وارنر در انگلستان و سراسر بریتانیا انجام شد.

افتتاحیهٔ فلش، پس از تاخیرهای متعدد ناشی از تغییر کارگردان و نویسنده، دنیاگیری کووید-۱۹ و مشکلات پس از تولید، در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳ در لس آنجلس برگزار و در ۱۶ ژوئن در سراسر ایالات متحده اکران شد.

داستان، صحنه‌های اکشن و عملکرد بازیگران مورد تحسین منتقدین قرار گرفت اما از کیفیت جلوه‌های ویژه و پردهٔ سوم آن انتقاد شد.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم فلش

دست اندرکاران فیلم فلش

دیدگاه‌های فیلم فلش