فیلم فورد در برابر فراری

فیلم فورد در برابر فراری

Ford v Ferrari
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم فورد در برابر فراری

فیلم فورد در برابر فراری  Ford v Ferrari، یک فیلم آمریکایی در ژانر زندگی‌نامه‌ای درام به کارگردانی جیمز منگولد است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط جیسون کلر بر اساس رخدادهای واقعی به نگارش درآمده است.

فیلم، داستان زندگی و رفاقت پیچیدهٔ کن مایلز و کرول شلبی را به تصویر می‌کشد که در اوایل دهه ۶۰ توسط شرکت فورد استخدام می‌شوند تا ماشین مسابقه‌ای قدرتمند بسازند که بتواند ماشین شرکت فراری را شکست دهد.

کریستین بیل، مت دیمون، جان برنثال، کترینا بلف، نوآ جوپ و جی‌جی فیلد ستارگان فیلم هستند.

پرونده ساخت فیلم از فوریه ۲۰۱۸ باز شد. تام کروز و برد پیت نخستین انتخاب‌ها برای نقش‌های اصلی بودند اما هردو به علت هم‌زمانی با پروژه‌های دیگر نتوانستند در فیلم حضور پیدا کنند و دیمون و بیل جایگزین شدند.

فیلم‌برداری از ژوئیه همین سال آغاز شد و بعد از سه ماه به پایان رسید.

فیلم فورد در برابر فراری نخستین بار در اوت ۲۰۱۹ و در طی جشنواره فیلم تلیوراید به روی پرده رفت و سپس در تاریخ ۱۵ نوامبر توسط فاکس قرن بیستم به صورت جهانی اکران شد.

فیلم با تحسین جهانی منتقدان همراه بود و در زمینه کارگردانی، اجرای دیمون و بیل، موسیقی، فیلم‌برداری و سکانس‌های مسابقه ستایش شد.

فیلم همچنین یک موفقیت در گیشه بود و توانست ۲۲۵ میلیون دلار در سرار جهان فروش کند در حالی که بودجه ساخت آن ۹۷ بوده‌است. هیئت ملی بازبینی فیلم، فورد در برابر فراری را یکی از ۱۰ فیلم برتر سال معرفی کرد.

در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب فیلم در رشته بهترین بازیگر مرد فیلم درام بود که موفق به کسب آن نشد.

همچنین در نود و دومین دوره جوایز اسکار، فیلم در چهار رشته از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود که در نهایت دو جایزه بهترین تدوین و بهترین تدوین صدا را به خود اختصاص داد.

داستان:

داستان فیلم حول محور یک تیم مصمم از مهندسان و طراحان آمریکایی و سوئدی به رهبری طراح خودرو کرول شلبی و راننده بریتانیایی او، کن مایلز است که توسط هنری فورد دوم و لی یاکوکا استخدام می‌شوند تا یک ماشین مسابقه بسازند تا ماشین‌های مسابقه ایتالیایی به خصوص فراری را شکست دهند.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم فورد در برابر فراری

دیدگاه‌های فیلم فورد در برابر فراری