فیلم مارول ها

فیلم مارول ها

The Marvels
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 5.7
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم مارول ها

فیلم مارول ها The Marvels فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول ۲۰۲۳ بر اساس مارول کامیکس و با حضور شخصیت‌های کارول دنورز / کاپیتان مارول، مونیکا رمبو و کامالا خان / خانم مارول است.

این فیلم که توسط مارول استودیوز تولید و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع شد، دنباله‌ای بر فیلم کاپیتان مارول (۲۰۱۹)، ادامه‌دهندهٔ مجموعهٔ خانم مارول (۲۰۲۲) و سی و سومین فیلم در دنیای سینمایی مارول به‌شمار می‌رود.

این فیلم را نیا داکوستا از فیلم‌نامه‌ای به نویسندگی مشترکِ خودش، مگان مک‌دانل و الیسا کاراسیک کارگردانی کرد. بری لارسون نقش کارول دنورز، تیونا پریس نقش مونیکا رمبو و ایمان ولانی نقش کامالا خان را ایفا می‌کند و دیگر بازیگران آن زوی اشتن، گری لوئیس، پارک سو جون، زنوبیا شروف، موهان کاپور، ساغر شیخ و ساموئل ال. جکسون هستند.

مارول استودیوز در ژوئیهٔ ۲۰۱۹ برنامه‌های ساخت دنباله‌ای برای کاپیتان مارول را تأیید کرد.

توسعهٔ آن در ژانویهٔ ۲۰۲۰ با انتخاب مک‌دانل پس از کار بر مینی‌سریال تلویزیونی وانداویژن (۲۰۲۱) آغاز شد.

قرار شد لارسون بار دیگر نقش دنورز را بازی کند و داکوستا در اوت آن سال برای کارگردانی استخدام شد. ولانی و پریس (بازیگران خانم مارول و وانداویژن) در دسامبر به‌عنوان بازیگران فیلم انتخاب شدند.

فیلم‌برداری واحد دوم پروژه در میانهٔ آوریل ۲۰۲۱ در نیوجرسی آغاز شد و عنوان فیلم (اشاره به سه شخصیت و توانایی‌های مشابه آن‌ها) در آغاز مهٔ همان سال اعلام شد.

در ادامه…

تصویربرداری اصلی در ژوئیهٔ ۲۰۲۱ آغاز شد و تا میانهٔ مهٔ ۲۰۲۲ به پایان رسید.

استودیوهای پاین‌وود در باکینگهام‌شر و استودیو لانگ‌کراس در ساری، انگلستان، و همچنین لس آنجلس و تروپئا، ایتالیا از مکان‌های فیلم‌برداری پروژه بودند.

فیلم مارول ها در ۷ نوامبر ۲۰۲۳ در لاس وگاس به نمایش درآمد و در ۱۰ نوامبر به‌عنوان بخشی از فاز پنجم دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده منتشر شد.

این فیلم نقدهای مختلطی از سوی منتقدان دریافت کرد؛ کشش متقابل سه بازیگر اصلی مورد تحسین قرار گرفت اما به داستان و تغییرات لحن آن انتقاد وارد شد.

مارول‌ها ۲۰۶ میلیون دلار در سطح جهانی فروش داشته در حالی که بودجهٔ آن ۲۷۴٫۸ میلیون دلار بود.

این فیلم کم‌فروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول شد و بمب گیشه لقب گرفت.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم مارول ها

دیدگاه‌های فیلم مارول ها