فیلم مرد خاکستری

فیلم مرد خاکستری

The Gray Man
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 6.5
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم مرد خاکستری

فیلم مرد خاکستری The Gray Man یک فیلم اکشن دلهره‌آور آمریکایی از سال ۲۰۲۲ به کارگردانی آنتونی و جو روسو از فیلمنامه‌ای است که دومی با همکاری کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی بر پایهٔ رمانی به همین نام از ۲۰۰۹ اثر مارک گرینی اقتباس کرده‌است.

در این فیلم رایان گاسلینگ، کریس ایوانز، آنا د آرماس، جسیکا هنویک، رگی-ژان پیج، واگنر مورا، جولیا باترز، الفری وودارد و بیلی باب تورنتون ایفای نقش می‌کنند.

این فیلم که توسط شرکت ای‌جی‌بی‌او از برادران روسو تولید شده‌است، امیدوار است فرنچایزی را بر پایهٔ رمان‌های مرد خاکستری از گرینی آغاز کند.

اقتباسی از رمان گرینی در ابتدا در سال ۲۰۱۱ اعلام شد و جیمز گری قرار بود فیلم را با بازی برد پیت کارگردانی کند و بعداً شارلیز ترون در نقشی مبادله جنسیتی انجام داد، هرچند هیچ‌یک از نسخه‌ها هرگز به نتیجه نرسیدند.

این پروژه تا ژوئیه ۲۰۲۰ در جهنم توسعه باقی ماند، تا زمانی که برادران روسو برای کارگردانی اعلام شدند و گاسلینگ و ایوانز هر دو به بازیگران پیوستند.

فیلمبرداری در مارس ۲۰۲۱ در لس آنجلس آغاز شد و در ژوئیه همان سال در پراگ به پایان رسید.

فیلم مرد خاکستری با بودجه ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری، جزو گران‌ترین فیلم‌های ساخته شده توسط نتفلیکس محسوب می‌شود.

مرد خاکستری اکران محدودی را در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۲ آغاز کرد و سپس در ۲۲ ژوئیه از طریق نتفلیکس منتشر شد.

این فیلم نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد و از عملکرد گروه بازیگران تمجید شد، اما انتقاداتی نسبت به «فیلمنامهٔ کلیشه‌ای و سرعت سرسام‌آور آن» دریافت کرد.

این فیلم با یک دنباله با نقش آفرینی مجدد گاسلینگ و یک اسپین‌آف دنبال می‌شود

داستان:

دونالد فیتزروی، مقام ارشد سیا، از یک قاتل محکوم در زندان دیدن می‌کند. او به قاتل در ازای کار به عنوان یک مزدور در برنامه سیرا (Sierra) از سیا پیشنهاد آزادی او را می‌دهد.

قاتل موافقت می‌کند و لقب «سیرا سیکس» (Sierra Six) به او اختصاص داده می‌شود.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم مرد خاکستری

دست اندرکاران فیلم مرد خاکستری

دیدگاه‌های فیلم مرد خاکستری