فیلم نگهبانان کهکشان 3
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم نگهبانان کهکشان 3

فیلم نگهبانان کهکشان 3 Guardians of the Galaxy Vol. 3 یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۳ است که بر اساس تیم ابرقهرمانی نگهبانان کهکشان از مارول کامیکس ساخته شده‌است.

این فیلم که به‌وسیلهٔ مارول استودیوز تولید و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع شد، دنباله‌ای بر نگهبانان کهکشان (۲۰۱۴) و نگهبانان کهکشان بخش ۲ (۲۰۱۷) و سی و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول به‌شمار می‌رود.

این فیلم توسط جیمز گان نویسندگی و کارگردانی شد و در آن گروهی از بازیگران متشکل از کریس پرت، زوئی سالدانا، دیو باتیستا، کارن گیلان، پام کلمنتیئف، وین دیزل، بردلی کوپر، ویل پولتر، شان گان، چوکودی ایووجی، لیندا کاردلینی، ناتان فیلیون و سیلوستر استالونه حضور دارند. در این فیلم، نگهبانان برای محافظت از راکت (کوپر) در برابر تکامل عالی (ایووجی) دست به انجام مأموریتی می‌زنند.

گان در نوامبر ۲۰۱۴ گفت که ایده‌هایی مقدماتی برای ساخت سومین فیلم از این مجموعه را داشت و در آوریل ۲۰۱۷ خبر از بازگشت خود برای نویسندگی و کارگردانی آن را داد.

دیزنی او را در ژوئیه ۲۰۱۸ به‌دنبال انتشار پست‌های جنجالی در توییتر از فیلم برکنار کرد، اما استودیو تا اکتبر گان را بازگرداند.

بازگشت گان به‌طور عمومی در مارس ۲۰۱۹ اعلام شد، و پس از اینکه او کار بر روی فیلمش جوخهٔ انتحار (۲۰۲۱) و مجموعهٔ تلویزیونی اسپین‌آف آن یعنی پیس‌میکر (۲۰۲۲) را به پایان رساند، ساخت این فیلم از سر گرفته شد. فیلم‌برداری در نوامبر ۲۰۲۱ در آتلانتا، جورجیا آغاز شد و تا مهٔ ۲۰۲۲ ادامه داشت.

فیلم نگهبانان کهکشان 3 در ۲۲ آوریل ۲۰۲۳ در دیزنی‌لند پاریس به نمایش درآمد و در ۵ مه، به‌عنوان بخشی از فاز پنجم دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده منتشر شد. این فیلم مانند قسمت‌های پیشین، موفقیتی تجاری و هنری بود و همچنین بیش از ۸۴۳ میلیون دلار در جهان فروش داشت که دومین فیلم پرفروش ۲۰۲۳ شد.

خلاصهٔ داستان:

نگهبانان در مقر جدیدشان در Knowhere، کهکشان توسط آدام، یک جنگجوی مستقل که توسط کاهن اعظمشان عایشه ایجاد شده‌است، مورد حمله قرار می‌گیرند.

پس از اینکه آدام به شدت راکت را زخمی می‌کند، توسط نبیولا مورد اصابت چاقو قرار می‌گیرد و فرار می‌کند. نگهبانان نمی‌توانند زخم‌های راکت را با بسته‌های دارویی خود التیام بخشند، زیرا سوئیچ کشتن او توسط OrgoCrope تعبیه شده‌است، شرکتی که توسط یک دانشمند دیوانه و خالق راکت، High Evolutionary، هدایت می‌شود.

نگهبانان به مقر Orgocorp می‌روند تا کد لغو سوئیچ را پیدا کنند و جان راکت را نجات دهند. راكت(راكون) با فلش بك به زمان انجام آزمایشات بر روی خودش(راکت) و سایر حیوانات(لایلا، تیفث، فلور) می رود و بی رحمی دانشمند دیوانه در حق حیوانات برای ایجاد نسل بدون عیب و نقص نشان داده می شود.

این راکت است که در پایان بعد از کشته شدن دوستانش از مقر فرماندهی فرار می کند و گروه نگهبانان تشکیل می شود.

در بخشی از فیلم گفته می شود که راکت نقش اول و اصلی گروه نگهبانان است و در نهایت گروه او را به عنوان فرمانده نگهیانان معرفی می کند.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم نگهبانان کهکشان 3

دست اندرکاران فیلم نگهبانان کهکشان 3

دیدگاه‌های فیلم نگهبانان کهکشان 3