فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

Black Panther: Wakanda Forever
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 6.8
محدوده سنی +13
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد Black Panther: Wakanda Forever فیلم ابرقهرمانی آمریکاییِ سال ۲۰۲۲ است که بر اساس شخصیت بلک پانتر از مارول کامیکس ساخته شده‌است.

این فیلم که توسط مارول استودیوز تولید شده و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع شده‌است، دنباله‌ای بر پلنگ سیاه (۲۰۱۸) و سی‌اُمین فیلم در دنیای سینمایی مارول (اختصاری MCU) است.

کارگردانی این فیلم بر عهده رایان کوگلر است که فیلمنامهٔ آن را با جو رابرت کول نوشته‌است و لتیشیا رایت، لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، وینستون دوک، فلورنس کازومبا، دومینیک تورن، میشائلا کوئل، تنوک هوئرتا، مارتین فریمن و آنجلا باست در آن ایفای نقش کرده‌اند.

در این فیلم، رهبران پادشاهی واکاندا برای محافظت از ملت خود در پی مرگ پادشاه تِ‌چالا به مبارزه می‌پردازند.

ایده‌های دنباله پس از انتشار پلنگ سیاه در فوریه ۲۰۱۸ مطرح شد.

کوگلر برای بازگشت به‌عنوان کارگردان در ماه‌های بعد مذاکره کرد و مارول استودیوز ساخت دنباله را در اواسط سال ۲۰۱۹ به‌طور رسمی تأیید کرد.

در اوت ۲۰۲۰، زمانی که چادویک بوزمن، ستارهٔ پلنگ سیاه، بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت، برنامه‌های این فیلم تغییر کرد و مارول تصمیم گرفت که نقش تِ‌چالا را تغییر ندهد.

بازگشت دیگر بازیگران اصلی از فیلم اول تا نوامبر همان سال تأیید شد و عنوان فیلم در مهٔ ۲۰۲۱ اعلام شد.

تولید فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد، پیش از وقفه‌ای که به رایت اجازه داد تا از جراحتی که در حین فیلمبرداری به وجود آمده بهبود یابد، ابتدا از اواخر ژوئن تا اوایل نوامبر ۲۰۲۱ در آتلانتا و برانزویک، جورجیا و همچنین در اطراف ماساچوست انجام شد.

تولید تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ از سر گرفته شد و در اواخر مارس در پورتوریکو به پایان رسید.

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۲ در تئاتر ال کاپیتان و سالن تئاتر دالبی هالیوود به نمایش درآمد و در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ به‌عنوان آخرین فیلم از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده اکران شد.

این فیلم نقدهای عموماً مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد و بیش از ۸۵۵ میلیون دلار در جهان فروش داشته که ششمین فیلم پرفروش ۲۰۲۲ است.

نقش‌آفرینی آنجلا باست اساساً مورد تحسین قرار گرفت و برای آن برندهٔ جایزهٔ گلدن گلوب و نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد، در حالی که فیلم نامزد چهار جایزه در مراسم اسکار شد.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

دست اندرکاران فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

دیدگاه‌های فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد