انیمیشن کوکو

انیمیشن کوکو

Coco
امتیاز تلموند امتیاز داده نشده
: 8.4
محدوده سنی +3
برچسب‌ها:
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره
Loading...

درباره انیمیشن کوکو

انیمیشن کوکو  Coco یک پویانمایی رایانه‌ای سه‌بعدی در گونه موزیکال و فانتزی به کارگردانی لی آنکریچ است.

کوکو توسط کمپانی پیکسار ساخته شد و توسط والت دیزنی پیکچرز منتشر شد.

داستان این انیمیشن با ایده‌ای از لی آنکریچ و نویسنده آن آدریان مولینا است.

اساس داستان این فیلم بر پایه یک مفهوم در فرهنگ مکزیکی به نام روز مردگان است.

آدریان مولینا و متیو آلدریخ فیلمنامه این فیلم را بر اساس داستانی از لی آنکریچ، آدریان مولینا، متیو آلدریخ و جیسون کاتز نوشته‌اند.

موسیقی فیلم توسط مایکل جاکینو آهنگساز آمریکایی که پیش از این نیز با پیکسار همکاری داشته ساخته شده‌است.

این فیلم در هفتاد و پنجمین دوره جوایز گلدن گلوب نامزد دو جایزه بهترین پویانمایی و بهترین آهنگ اوریجینال شد که توانست جایزه اول را مال خود کند.

انیمیشن کوکو در نودمین دوره جوایز اسکار در دو رشته بهترین انیمیشن و بهترین ترانه نامزد دریافت جایزه اسکار بود که موفق شد هر دو جایزه را به خود اختصاص دهد.

داستان:

داستان انیمیشن پسرک ۱۲ ساله‌ای (به نام میگل) را روایت می‌کند که به موسیقی علاقه دارد و خانواده‌اش آن را نسل به نسل ممنوع کرده‌اند.

او آرزو دارد مانند هنرمند و الگوی او ارنستو دِلا کروز به یک نوازنده حرفه‌ای تبدیل شود.

در روز مردگان (که یک رسم در کشور مکزیک است) مسابقه موسیقی برگزار می‌شود و او می‌خواهد شرکت کند اما خانواده‌اش متوجه می‌شوند و گیتار او را می‌شکنند و او برای برداشتن گیتار ارنستو به قبر ارنستو می‌رود و گیتار او را می‌نوازد و وارد سرزمین مردگان می‌شود سپس با خانواده خود ملاقات می‌کند و آنها نیز می‌فهمند که میگل (پسر ۱۲ ساله) نفرین شده و اعضا خانواده‌اش می‌توانند او را به هر شرطی که بخواهند برگردانند و آنها نیز می‌گویند که او سمت موسیقی نرود او نیز که مخالف آن شرط بوده فکر می‌کند که چه کار کند و بعد فکر می‌کند که ارنستو دلا کروز پدر مادر مادربزرگش است و می‌خواهد که او اورا برگرداند و از خانواده‌اش فرار می‌کند و آنها نیز با یک الوریخه خاص دنبال او می‌گردند و میگل می‌خواهد برود پیش او تا بازهم بتواند به موسیقی ادامه دهد اما رسیدن به او کار سختی بود و او نیز از یکی کمک در خواست می کند.

انیمیشن کوکو را می توانید با دوبله فارسی از تلموند دانلود و تماشا کنید.

                                      WWW.TELEMOND.IR

فیلم‌های پیشنهادی

دیدگاه‌های انیمیشن کوکو